Results for Sherbrook South WML - 08 Dec 2019 - Provisional

Course Results

Brown

Results

8.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Philip Vokes DEE M21 63:00  
2nd Robert Holdway POTOC M35 70:35 +7:35
3rd Kristof Nowicki   M35 72:07 +9:07
4th Henry Webb WCH M18 74:45 +11:45
5th Alexander Mitchell HOC M18 75:48 +12:48
6th Martin Pigott POTOC M40 77:31 +14:31
7th Richard Pigott POTOC M40 79:40 +16:40
8th John Embrey DEE M60 87:34 +24:34
9th David Aldridge HOC M40 89:23 +26:23
10th David Leadley OD M55 92:18 +29:18
11th John Sammut   M35 94:37 +31:37
12th Stuart Duckworth WCH M40 95:31 +32:31
13th Paul Addison DVO M60 96:17 +33:17
14th Thomas Lewis WRE M21 96:23 +33:23
15th Dan Findlay-Robinson WCH M35 97:03 +34:03
16th David Pettit DVO M35 98:00 +35:00
Brown standard time 98:00
17th Craig Storey WRE M55 98:22 +35:22
18th Andrew Rowe POTOC M40 101:10 +38:10
19th Simon Webb WCH M45 102:02 +39:02
20th Jonathan Whilock POTOC M50 106:16 +43:16
21st Ian Hughes WCH M55 106:27 +43:27
22nd Sara Campbell DEE W50 106:35 +43:35
23rd Heather Kieniewicz WRE W21 110:21 +47:21
24th Mark Rookledge OD M50 117:40 +54:40
25th James Thomas COBOC M21 120:00 +57:00
26th Ian Rankin   M21 123:38 +60:38
27th Eric Heritage WRE M60 128:31 +65:31
28th Adam McCreadie DEE M40 139:53 +76:53
29th Sally Gilliver MDOC W55 145:25 +82:25
  Graham Pigott POTOC M35 rtd  
  David Dunn WCH M40 rtd  

Blue

Results

5.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Morgan HOC M55 53:34  
2nd Tom Jeffries OD M45 55:19 +1:45
3rd Chris McCartney OD M50 57:05 +3:31
4th Bob Dredge WCOC M65 57:24 +3:50
5th Mark Stodgell WCH M45 58:04 +4:30
6th Alistair Landels OD M50 60:12 +6:38
7th Adrian Pickles WRE M60 61:10 +7:36
8th Barry Elkington OD M60 61:12 +7:38
9th Andrew Lewis BAOC M50 63:41 +10:07
10th Tony Callow WRE M50 63:47 +10:13
11th Rob Bambrook OD M45 63:49 +10:15
12th Kristian Roberts WCH M21 64:25 +10:51
13th Andy Emmerson OD M60 66:21 +12:47
14th Jeb Lewis   M45 68:37 +15:03
15th Steve Dempsey SYO M55 69:52 +16:18
16th David Lawson OD M55 70:04 +16:30
17th Andy Campbell DEE M55 70:58 +17:24
18th Daniel Roth OD M45 71:22 +17:48
19th Tamla Short BAOC W21 71:31 +17:57
20th Paul Basher HOC M65 72:04 +18:30
21st Lesley Ross OD W50 72:16 +18:42
22nd Andy Sykes DVO M50 72:22 +18:48
23rd Duncan Bayliss WRE M50 72:42 +19:08
24th Adam Bushnell POTOC M21 74:05 +20:31
25th Ian Gamlen COBOC M50 74:26 +20:52
26th Ingwahang Jabegu RSOC M35 75:48 +22:14
27th Clive Richardson WRE M50 76:16 +22:42
28th David Wathey MDOC M50 77:25 +23:51
29th Holly Stodgell WCH W18 78:09 +24:35
30th Kevin Ross OD M55 78:58 +25:24
31st David Marr OD M65 80:04 +26:30
Blue standard time 80:21
32nd David McCann MDOC M55 80:54 +27:20
33rd John Brammer DEE M60 81:47 +28:13
34th Carol Dredge WCH W60 82:03 +28:29
35th Katie Lewis WRE W35 82:28 +28:54
36th Judith Hughes WCH W50 83:33 +29:59
37th Jill Emmerson OD W55 84:12 +30:38
38th Mike Derbyshire POTOC M60 84:37 +31:03
39th Philip Hadland WCH M55 87:35 +34:01
40th Kate Lowndes DVO W21 89:23 +35:49
41st Rebecca McCreadie DEE W40 99:40 +46:06
42nd Eddie Speak MDOC M65 101:48 +48:14
43rd Richard Burnett COBOC M60 110:18 +56:44
44th Ian Gilliver MDOC M65 112:44 +59:10
45th David Dann MDOC M60 123:37 +70:03
46th Paul Watterson HOC M65 137:45 +84:11
47th Nick Taylor HOC M70 146:48 +93:14
  Sebastian Mitchell HOC M16 m6-9  
  Brian Hughes HOC M70 m14  
  Ian Couch EPOC M70 m8-13  
  Ian Chafer HOC M50 w13  
  Andy Johnson HOC M55 w13  
  Roger Hodgson DVO M60 m10-12  

Green

Results

4.7km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oliver Nokes RNRMOC M35 44:01  
2nd Lawrence Jones WRE M60 46:03 +2:02
3rd Richard Gardner OD M65 46:25 +2:24
4th Ray Collins WCH M60 48:38 +4:37
5th Jonathan Howell WCH M65 50:03 +6:02
6th Dave Bales POTOC M60 50:14 +6:13
7th Jacob Oxtoby OD M16 51:06 +7:05
8th Stan Alexander OD M65 51:24 +7:23
9th John Broadhead WRE M60 51:34 +7:33
10th Andy Clough WRE M60 52:10 +8:09
11th Geff Trewin HOC M65 53:01 +9:00
12th Barry Houghton HOC M70 54:14 +10:13
13th Andy Hemsted HOC M70 55:18 +11:17
14th Florence Lunn OD W16 55:25 +11:24
15th Juliette Soulard OD W45 55:51 +11:50
16th Martin Green MDOC M65 56:21 +12:20
17th Darren Welch BOF M50 56:24 +12:23
18th Henry Morgan POTOC M65 57:09 +13:08
19th Jim Cooke POTOC M55 57:42 +13:41
20th Andy Hind WCH M50 58:54 +14:53
21st Julie Couch EPOC W60 60:17 +16:16
22nd Elizabeth Bales POTOC W55 61:01 +17:00
23rd Ian Farrell MDOC M35 62:15 +18:14
24th Rex Bleakman DVO M75 62:17 +18:16
25th Paul Wolstenholme HOC M55 62:48 +18:47
26th ErnastKapusa SIGNALS M35 63:02 +19:01
27th Rod Postlethwaite WRE M65 63:52 +19:51
28th Chris Rostron MDOC M70 63:55 +19:54
29th Keith Downing SMOC M65 64:23 +20:22
30th Melanie Hearn WCH W45 64:47 +20:46
31st Peter Ross MDOC M70 65:08 +21:07
32nd Simon Crocker DEE M60 65:28 +21:27
33rd Richard Llewellyn NOC M65 65:38 +21:37
34th Matt Bambrook OD M16 65:55 +21:54
35th Pippa Smart OD W16 66:16 +22:15
36th Paul Hammond HOC M55 66:18 +22:17
37th Steve Parker WRE M45 66:23 +22:22
38th Jennamari Terava DVO W21 66:32 +22:31
Green standard time 66:32
39th Adrian Bailey HOC M50 67:20 +23:19
40th Neil Adams WCH M60 67:57 +23:56
41st Alasdair Forsyth BOK M50 68:11 +24:10
42nd Philip Kirk OD M60 69:56 +25:55
43rd Ian Watson MDOC M70 70:44 +26:43
44th Cecilia Fenerty MDOC W55 70:58 +26:57
45th Toby Manning LEI M65 71:59 +27:58
46th Barry McGowan HOC M70 72:02 +28:01
47th Denis Murphy DEE M70 72:41 +28:40
48th Peter Wilson BKO M60 73:49 +29:48
49th Ian Jones WCH M65 74:28 +30:27
50th Amy Terava DVO W21 74:52 +30:51
51st Rick Roberts HOC M65 76:52 +32:51
52nd Viviene Lawson OD W50 76:59 +32:58
53rd Mike Baggott OD M65 77:34 +33:33
54th Mick Sadler COBOC M70 78:34 +34:33
55th Kath Speak MDOC W60 80:22 +36:21
56th Denise Broom POTOC W55 82:49 +38:48
57th Phil Bibby WRE M65 83:30 +39:29
58th Peter Hayes MDOC M60 84:24 +40:23
59th Marie Roberts MDOC W60 86:24 +42:23
60th Peter Jones WRE M75 87:10 +43:09
61st Philip May OD M65 87:28 +43:27
62nd Ann Harris SMOC W65 91:42 +47:41
63rd David Smith HOC M55 92:59 +48:58
64th Ros James SMOC W55 93:42 +49:41
65th Rebecca Hind WCH W14 93:53 +49:52
66th Sarah Hind WCH W45 94:04 +50:03
67th Karin Kirk OD W70 95:02 +51:01
68th David Mawdsley MDOC M75 97:30 +53:29
69th Viktor Rogozin COBOC M35 119:08 +75:07
70th Thomas Mccomiskie BAOC M65 127:46 +83:45
  Paul Graetz   M70 w9  
  Miranda Mackereth HOC W55 w9  
  Russ Fauset HOC M70 w9  
  Chris Kirkham MDOC M70 m4-9  
  Trevor Roberts MDOC M70 m3  
  Chris Rose WRE W65 m8  

Short Green

Results

3.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Rona Lindsay ESOC W21 45:20  
2nd Keith Willdig OD M70 47:54 +2:34
3rd John Pearson HOC M70 48:37 +3:17
4th Mary Adams WCH W60 51:25 +6:05
5th Robert Brandon OD M70 51:26 +6:06
6th Peter Carey OD M75 55:30 +10:10
7th Charles Nelson HOC M65 57:10 +11:50
8th Hazel Waters WCH W65 59:27 +14:07
9th Jane Campbell DEE W60 61:23 +16:03
10th Margaret Willdig OD W65 61:31 +16:11
11th Jillyan Dobby MDOC W65 63:16 +17:56
12th Sheila Carey OD W70 63:48 +18:28
13th David Arnot COBOC M70 65:44 +20:24
14th Brian Morris WRE M75 66:05 +20:45
15th Julia Allinson WRE W40 66:26 +21:06
16th Charles Leventon WRE M65 69:13 +23:53
17th Kate Bryant MDOC W65 69:21 +24:01
18th Christopher Bayliss WRE M18 70:43 +25:23
19th Roger Hailey OD M80 71:29 +26:09
20th Trevor Simpson OD M80 74:20 +29:00
21st Janet Richardson OD W70 75:20 +30:00
22nd Judy Ann Douglas POTOC W75 75:24 +30:04
23rd John Sherwood DEE M70 76:09 +30:49
24th Susan Hallett OD W70 76:29 +31:09
25th Robert Vickers HOC M75 76:40 +31:20
26th Stephen Nightingale HOC M70 77:22 +32:02
27th Austin FARR POTOC M75 77:25 +32:05
28th John Bowman OD M75 78:58 +33:38
29th Jan Ellis MDOC W70 79:27 +34:07
30th Chris Boycott WCH M75 79:35 +34:15
31st Barbara FARR POTOC W75 80:30 +35:10
Short Green standard time 80:30
32nd Jane Stew OD W60 82:32 +37:12
33rd Sue Bicknell OD W75 82:56 +37:36
34th Alison Sloman HOC W80 84:07 +38:47
35th Martin Gibbons WRE M70 86:08 +40:48
36th Hilary Simpson OD W80 88:01 +42:41
37th John Pigott POTOC M70 88:49 +43:29
38th John Ward OD M70 89:16 +43:56
39th Rosie Shaw SMOC W65 91:41 +46:21
40th Jill Leventon WRE W70 91:59 +46:39
41st John Middler OD M65 92:09 +46:49
42nd Lin Page OD W60 92:43 +47:23
43rd Ronald Williams DEE M80 92:46 +47:26
44th Paula Furnival POTOC W50 93:43 +48:23
45th Dora Deaville POTOC W65 95:04 +49:44
46th Derek Turner WRE M80 96:17 +50:57
47th Marian Denham POTOC W70 96:34 +51:14
48th Yvonne Longer IND W60 100:41 +55:21
49th Leo Morgado OD M45 100:47 +55:27
50th Jane Gill   W50 102:16 +56:56
51st Anne-Marie Hillier BKO W65 105:35 +60:15
52nd Melanie Elkington OD W55 117:54 +72:34
53rd Sue Roberts HOC W70 119:59 +74:39
54th Phillip Broadhead WRE M90 123:02 +77:42
55th Hilary May OD W65 137:51 +92:31
  Jeff Haycock WRE M75 m6-9  
  Elizabeth Urquhart OD W65 m5-10  
  Joanne Leigh OD W50 m10  
  Margaret Murphy DEE W70 w5  
  Graham Urquhart OD M65 m10  
  Alexander Agranovsky IND M45 rtd  
  Victoria Agranovsky IND W10 rtd  

Light Green

Results

2.8km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sian Gardner OD W60 50:49  
2nd Holly Lewis WRE W16 51:37 +0:48
3rd Stuart Turnbull OD M55 53:18 +2:29
4th Carolyn Marr OD W70 60:59 +10:10
5th Rachel Alexander OD W60 66:54 +16:05
6th David Cladingboel LEI M50 67:32 +16:43
Light Green standard time 76:14
7th Felicity Manning LEI W65 77:30 +26:41
8th Jean Payne DEE W65 83:54 +33:05
9th Jess Whilock IND W21 98:41 +47:52

Orange

Results

2.4km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Max Straube-Roth OD M10 32:42  
2nd Adam Landels OD M10 39:48 +7:06
3rd Martin Mitchell HOC M50 40:09 +7:27
4th Darcy Dunn WCH W14 52:04 +19:22
5th Anne Jones WCH W60 52:39 +19:57
Orange standard time 52:39
6th Rory Webb IND M14 52:58 +20:16
7th Jo McKendrick IND W50 53:05 +20:23
8th Diana Hailey OD W75 55:24 +22:42
  Rory Hind WCH M10 m5-6 m8-9  

Yellow

Results

2.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Cladingboel LEI M18 11:41  
2nd Jonah Hearn WCH M10 12:52 +1:11
3rd Daniel Pigott POTOC M10 14:57 +3:16
4th Grace Allinson WRE W10 17:24 +5:43
5th Harriet Allinson WRE W10 17:55 +6:14
Yellow standard time 17:55
6th Oliver Richardson   M10 21:03 +9:22
7th Andrew Nokes RNRMOC M8 21:06 +9:25
8th James Wilkinson NS M12 39:17 +27:36
9th Bobo Sammut/Sun-Yat Sammut   M10 54:11 +42:30

White

Results

1.7km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Eden Pigott POTOC W10 11:11  
2nd Theo Nokes RNRMOC M4 31:04 +19:53
3rd Hugh Richardson   M10 31:24 +20:13
4th Edith Piggott POTOC W3 37:50 +26:39
5th Harriet Farrell MDOC W4 40:18 +29:07
White standard time 40:18